Predajňa v Nitre bude od 19.7. do 6.8. zatvorená. Ďakujeme za pochopenie.

×
0905 521 085; 0905 368 143  (prac. dni: 7:30 - 16)

Oplotenie z hliníkových lamiel

Hliníkové oplotenie si vyrobíte jednoducho pomocou hliníkových lamiel, ktoré sú dostupné v rôznych tvaroch. Môžu byť vyskladané tak, že zvonku sa plot zdá nepriehľadný, avšak zvnútra je vidno na to, čo sa deje na druhej strane plota.

Prečo by ste sa mali rozhodnúť pre takýto typ oplotenia?

Hliník je materiál, ktorý je ľahký a zároveň dostatočne pevný na výrobu akýchkoľvek konštrukcií, jednoducho sa reže, tvaruje a spája či už zváraním, nitovaním alebo skrutkovaním. Ďalšou z výhod je odolnosť proti korózií a poveternostným vplyvom.
Jednoducho sa realizuje aj jeho povrchová úprava, či už striekaním reaktívnou, prípadne práškovou farbou, alebo eloxovaním.

Ploty a brány z hliníka nezničí hrdza ani hniloba a vydrží dlhé roky bez špeciálnej údržby.


Hliníková bránička bez povrchovej úpravy
Hliníková bránička bez povrchovej úpravy
 

Hliník je ľahký a keďže Vaša brána, bránka, či plotové diely budú vážiť len zlomok tých oceľových, ušetríte na mnohých komponentoch, ktoré pri stavbe plotu budete potrebovať. Závesy, nosné stĺpy či pohon a ďalšie komponenty Vám pri stavbe oplotenia z hliníka dokážu ušetriť desiatky - a niekedy aj stovky - eur oproti plotu z ocele. Pri použití hliníka odpadáva nutnosť zinkovania konštrukcie a s tým spojená príprava konštrukcií, možná deformácia a následné prácne čistenie konštrukcií od naliatkov a nečistôt, a v neposlednom rade aj predĺženie procesu výroby.

Ak sa rozhodnete pre hliníkové oplotenie, máte vyhraté. Dlhovekosť materiálu, nenáročná údržba a menšie požiadavky na ostatné komponenty tvoria výborný pomer kvality a ceny hliníkového oplotenia.

Ponuku typizovaných hliníkových brán či bránok, hliníkových lamiel a ostatných komponentov na výrobu oplotenia nájdete aj na našom e-shope. 

 

hliníková bránička