Kotvite moderne a efektívne so zemnými skrutkami

Nechce sa Vám robiť výkopy a betónovať základy pre stĺpiky? Nemusíte. Plotové základy totiž nemusia byť z betónu. So zemnými skrutkami to ide bez kopania, behania s fúrikom, miešania betónu a čakania na jeho vytvrdnutie. Vitajte vo svete modernej stavby plotov! 

Ten sa dnes nezaobíde bez zemných skrutiek (niekedy nazývané aj zemné vruty), ktoré – na základe našich skúseností - skrátia dobu osadenia oplotenia až o takmer 60%. Je to nielen rýchlejší, ale aj lacnejší spôsob kotviaceho systému. Navyše, montáž nie je závislá od počasia, keďže skrutky je možné zavŕtavať aj v zimných mesiacoch.

Správne nadimenzovaná zemná skrutka je rovnako pevná ako betónová pätka, avšak s jedným rozdielom - ak sa v budúcnosti rozhodnete pre ďalšie stavebné úpravy, nemusíte pracne demolovať betónové základy. Zemné skrutky jednoducho vyskrutkujete von a použijete ich tam, kde ich aktuálne potrebujete.

 

 

Zemné skrutky


Ako zavŕtať zemnú skrutku?

V prvom rade je potrebné pripraviť skrutke cestu – stačí vŕtačkou s dlhým vrtákom navŕtať otvor do zeminy. Teraz nasleduje samotné skrutkovanie zemnej skrutky. Zasuniete špičku skrutky do zeminy a začnete skrutku otáčať montážnym kľúčom alebo račňou. Po zavŕtaní a ukotvení už nie je potrebná žiadna dodatočná údržba.

Zemná skrutka - Kotvenie

Navŕtaná zemná skrutkaAko osadiť stĺpik do zemnej skrutky?

Stĺpik, resp. vzpera musí byť zastrčená v zemnej skrutke na doraz. Vycentrujte stĺpik   pomocou stĺpikovej vodováhy a jeho polohu zaistite dotiahnutím troch skrutiek po obvode. Následne nasypte ostrohranný granulát, ktorý stĺpik v zemnej skrutke zafixuje.

Plotový stĺpik - kotvenie

Stĺpik kotvený zemnou skrutkou


Kde všade je možné zemné skrutky použiť?

Zemné skrutky sú takisto ideálne na kotvenie dočasných stavieb, malých drevených stavieb ako sú záhradné domčeky, terasy, prístrešky, či solárne panely. V prípade potreby môžete jednotlivé skrutky opätovne použiť, pričom nie je potrebné robiť výkopové práce alebo iné terénne úpravy.

Zemné skrutky kotviace prístrešok

Terasa kotvená zemnými skrutkami

Hojdacka kotvená zemnými skrutkami

 

Výhody:

  • Dlhá životnosť vďaka žiarovému zinkovaniu

  • Jednoduchá montáž

  • Montáž aj v zime

  • Rýchla demontáž, vhodné na dočasné malé stavby

  • Viacnásobné použitie

  • Bez kopania a betónovania

  • Variabilita použitia

  • Ekologické riešenie

  • Bezúdržbové použitie

 

Všetky veľkosti zemných skrutiek spolu s príslušenstvom nájdete v našom eshope v sekcii zemné skrutky.

Zemné skrutky - Použitie

Odporúčané články